CTT Nedir?


CTT NEDİR?


Açılımı Colourful Translation Technique (Renkli Tercüme Tekniği) olan CTT: Öğrenilen yabancı dildeki her bir cümlenin, kelime kelime tercüme edilerek renklendirilmesine ve renk eşleştirmesi yapılarak cümlenin anlamının net bir şekilde ortaya çıkmasına imkan veren tekniğe CTT denir.

YaziAileAileiResim

KİTAPTAN ORİJİNAL ÖRNEK CTT: Colourful Translation Technique (Renkli Tercüme Tekniği)


CTT İLE ÇALIŞMANIN FAYDALARI


CTT ile çalışan kişiler cümlelerin anlamını en hızlı şekilde kavrayacaklar. Dolayısıyla onlar için zaman kaybı söz konusu olmayacaktır.

CTT ile çalışanlar artık “cümlelerin anlamını çıkaramıyorum” gibi klasikleşmiş şikayetlerde bulunamayacaklar ve bu mazeretlerini CTT sayesinde kafalarından sileceklerdir.

Kendi kendine yabancı dil öğrenmek isteyenler için CTT ile çalışmak büyük bir fırsat oluşturacak ve her yaştan herkes kendi kendine CTT ile yabancı dil öğrenme rahatlığına kavuşacaktır. İngilizce öğrenme konusunda kendisine az güvenen ve öğrenme aşamasında İngilizce bilen birisine ihtiyaç duyan kişiler artık bilen bir kişiden yardım almak konusunda fazla ısrarcı olmayacaklar. Çünkü CTT ile çalışan kişiler cümlelerin anlamını en net şekilde tüm çıplaklığıyla görecekleri için, bir başkasının açıklamasına ihtiyaç duymayacaklardır.

Normalde yabancı bir dil öğrenen kimse dersler ilerledikçe, doğal olarak daha karmaşık cümlelerle karşılaşır. Bu durumda cümleler daha anlaşılmaz ve sıkıcı olmaya başlar ve öğrencinin bir süre sonra yabancı dil öğrenme isteği kırılır. Ancak CTT ile çalışanlar için kolay ya da zor cümle kavramı pek fazla bir şey ifade etmez. Çünkü Turbo İngilizce’de yer alan bütün cümleler ne kadar kolay ya da zor olurlarsa olsunlar CTT sayesinde anlamları hemen çözülür.


Ana Sayfa

CTT Nedir?

Turbo İngilizce Tanıtım

Sipariş


Turbo İngilizce Özellikler

sanallogolu

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: